Včelařský spolek Konice - od roku 1904


k činnosti našeho včelařského spolku

Všichni členové mají možnost se zapojit do činnosti spolku a dále ho rozvíjet. Mohou navrhovat a organizovat různé akce, přispět svými dovednostmi a schopnostmi, případně se mohou zapojit do činnosti i jako členové výboru.

Očekávám vaše podněty a návrhy spolupráce.

Jaromír Dedek, předseda


k cenám medu

Včelaření je u nás relativně na dobré úrovni. Je však velmi velkou škodou, že někteří včelaři neustále med prodávají pod cenou. Tímto nesmyslným jednáním nedoceňují kvalitu našeho medu a zároveň poškozují ostatní včelaře. Sami pak naříkají jak je vše drahé. Myšleno - včelařské pomůcky a zařízení.
Byl bych rád, aby byl med včelaři prodáván za cenu odpovídající své kvalitě. Pro rok 2016 považuji rozumnou cenu za 1 kg medu na Konicku od 130 Kč do 150 Kč.

Ti jenž prodávají pod 130 Kč mají zřejmě pochybnosti o kvalitě svého medu. I jako zákazník bych při takovéto ceně měl pochybnosti.

U takového medu bych předpokládal, že je prodáván v již jednou a vícekrát použitých obalech, kde med pak získává pachy předchozího obsahu. Nebo, že med není zralý a tedy může začít kvasit. Nebo obsahuje viditelné části vosku, což je způsobeno nedokonalým cezením.